BYD alt markasına ait Bao 3 modeli tanıtıldı!

BYD’nin yeni alt markası Fang Cheng Bao, yepyeni Bao 3 modeliyle karşımıza çıktı. Yeni elektrikli aracın, görselleri ve teknik özellikleri ile ilk kez resmi olarak tanıtıldı. İşte yeni Bao 3 modelinin özellikleri ve muhtemel satış fiyatı…

BYD’den yepyeni elektrikli SUV: Bao 3 özellikleri ve fiyatı

Bao 3, tamamen elektrikli bir SUV ve üç şık renk seçeneği sunuyor: siyah, beyaz ve yeşil. Bu şık SUV, 4.605 mm uzunluğunda, 1.900 mm genişliğinde ve 1.720 mm yüksekliğinde, 2.745 mm aks mesafesine sahip. İç tasarımı oldukça geniş ve beş kişilik oturma kapasitesi sunuyor. Şehirde dolaşırken veya uzun yollara çıkarken rahatlıkla kullanılabilecek bir araç.

Bu aracın altında iki güçlü elektrik motoru yatıyor. Ön motor 110 kW, arka motor ise 200 kW güç üretiyor. Yani bu, Bao 3 modelinin dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatıldığı anlamına geliyor. Tam 2.150 kg ağırlığındaki bu araç, 0’dan 100 km/sa hıza sadece 4,9 saniyede çıkabiliyor ve maksimum 201 km/sa hıza ulaşabiliyor.

Bu etkileyici performans, FinDreams Battery tarafından sağlanan lityum demir fosfat piller sayesinde mümkün oluyor. Ancak, batarya kapasitesi ve menzil hakkında henüz net bir bilgi verilmedi. Peki, bu elektrikli araç ne zaman ve ne kadara satılacak?

Bao 3’ün resmi lansman tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak bazı söylentilere göre bu yeni modelin fiyatı yaklaşık 28 bin 300 euro olacak. Fang Cheng Bao markası, 16 Ağustos 2023’te tanıtılmıştı ve SUV modeli Bao 5’in teslimatlarına 23 Kasım’da başlanmıştı. Yani, Bao 3’ün de çok yakında yollarda olmasını bekleyebiliriz.

BYD’nin yeni aracı Bao 3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu elektrikli SUV, piyasada ses getirebilecek mi? Görüşlerinizi ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x